Stiže novi klub: nove članice i - nova energija

Svijet danas je mjesto brzih, često naglih i skokovitih promjena. Nove tehnologije, nove komunikacijske platforme, nova globalna savezništva i partneri... Sve se kreće brže; događaja je sve više, a informacije putuju sve brže. I - sve to u istom vremenskom okviru.

Ali sve te promjene događaju se na površini onoga što zovemo FUNDAMENTI - LJUDSKE VRIJEDNOSTI. Htjeti čuti one koji su potrebiti, veseliti se prijateljima i dijeliti i brige i veselje: služiti i družiti se, biti prisutan i aktivan u društvu oko sebe, biti ROTARIJANAC vrijednost je isto danas, kao i prije, ne jedno desetljeće, nego i stoljeće. I Ð možda još i potrebnija i zahtjevnija uloga i odgovornost.

I zato novi Rotary klub Zagreb DORA sa svojim članicama donosi novu energiju u hrvatsku Rotary zajednicu. Novi Rotary klub, nove Rotaryjeve članice, različitih profesija i preferencija, istinski su vjetar u leđa rotarijanstvu. U formi i sadržaju, u vremenskim okolnostima u kojima danas živimo i djelujemo. Ili, drugačije rečeno, kako je već netko prije nas konstatirao: "Život nije generalna proba. On je premijera." Stoga pozdravimo i ovom našem novom klubu i poželimo dobrodošlicu svim našim novim članicama.

Mladen Vedriš

Rotary klub Zagreb